Tag Archives: Jayden Reed

Notre Dame bound for Statesboro Regional; Look who conferences honored

By STEVE KRAH
http://www.IndianaRBI.com

Notre Dame — the last college baseball team from Indiana left standing in 2022 — found out today (May 30) that the Irish will be in the Statesboro Regional for the 64-team NCAA Division I tournament.
The No. 2-seeded Irish (35-14) play No. 3 Texas Tech (37-20) at 2 p.m. Friday, June 3. Site host and top-seeded Georgia Southern (40-18) plays No. UNC Greensboro (34-28) at 7 p.m. Friday.
Notre Dame made it to the semifinals of the Atlantic Coast Conference tournament.
Regionals continue through June 6 with super regionals June 10-13 and the College World Series June 17-27.
Ball State made it to the “if necessary” Mid-American Conference tournament championship game against Central Michigan and lost 11-7 to wind up the season at 40-19 overall and 32-7 as MAC regular-season champions. Central Michigan earned an automatic NCAA tournament bid.
Evansville (32-24, 14-6), Indiana State (26-22-1, 10-10-1) and Valparaiso (16-32, 5-15) bowed out in the Missouri Valley Conference tournament.
Seasons came to a close for Purdue (29-21, 9-12) and Indiana (27-32, 10-14) at the Big Ten tournament.
Purdue Fort Wayne (18-36, 13-15) finished up in the Horizon League tournament.
In the past few weeks, conferences have handed out postseason awards at the NCAA D-I, D-II and D-III, NAIA and junior college levels and there is a list of those below.

CONFERENCE AWARDS
NCAA D-I
Atlantic Coast: NOTRE DAME — lhp John Michael Bertrand (first team), of Ryan Cole (third team).
Big East: BUTLER— ss Travis Holt (second team), rhp Derek Drees (second team).
Big Ten: PURDUE — dh C.J. Valdez (first team), lhp Jackson Smeltz (third team), lhp Troy Wansing (freshman), of Tanner Haston (sportsmanship). INDIANA — c Matthew Ellis (third team), 1b Brock Tibbitts (freshman), ss Evan Goforth (freshman), 3b Josh Pyne (freshman), of Carter Mathison (freshman), if Tyler Doanes (sportsmanship).
Horizon: PURDUE FORT WAYNE — c Cade Fitzpatrick (second team), 3b Jack Lang (second team), rhp Rex Stills (freshman).
Mid-American: BALL STATE — lhp Tyler Schweitzer (pitcher of the year, first team), rhp Ryan Brown (freshman pitcher of the year, second team), 3b Ryan Peltier (defensive player of the year, second team, defensive), hc Rich Maloney (coach of the year), 1b Trenton Quartermaine (first team), of Zach Cole (first team, defensive), rhp Sam Klein (first team), of Amir Wright (second team), rhp Ty Johnson (second team).
Missouri Valley: EVANSVILLE — rhp Nick Smith (pitcher of the year, first team), hc Wes Carroll (coach of the year), 3b Brent Widder (first team), of Mark Shallenberger (first team), rhp Shane Gray (first team), 1b Tanner Craig (second team), ss Simon Scherry (second team), rhp Drew Dominik (second team), 2b Evan Berkey (honorable mention), of Eric Roberts (honorable mention). INDIANA STATE — ss Jordan Schaffer (first team), rhp Matt Jachec (first team, defensive), 2b Josue Urdaneta (second team), of Seth Gergely (second team, defensive), of Sean Ross (honorable mention), c Grant Magill (defensive). VALPARAISO — 2b Nolan Tucker (first team), rhp Colin Fields (second team), rhp Bobby Nowak (honorable mention), 3b Kaleb Hannahs (defensive).

NCAA D-II
Great Lakes Intercollegiate: PURDUE NORTHWEST — 2b Ethan Imlach (first team), of Ray Hilbrich (first team), c Jack Gallagher (second team), rhp Tyler Schultz (honorable mention), rhp Sam Shively (honorable mention).
Great Lakes Valley: INDIANAPOLIS — lhp Xavier Rivas (pitcher of the year, first team), ss Alex Vela (second team, sportsmanship), of Brandon DeWitt (second team). SOUTHERN INDIANA —lhp Sammy Barnett (sportsmanship).

NCAA D-III
Heartland Collegiate: FRANKLIN— c Logan Demkovich (first team), of Tysen Lipscomb (first team), rhp Nick McClanahan (pitcher of the year, first team), rhp Alex Reinoehl (first team), ss A.J. Sanders (first team), of Sean Sullivan (first team), 1b Matthew Earley (honorable mention), hc Lance Marshall (coach of the year), rhp Nick Elmendorf (sportsmanship). ROSE-HULMAN — rhp Ian Kline (first team), 1b Josh Mesenbrink (player of the year, first team), 3b Brett Tuttle (first team), 2b Colter Couillard-Rodak (second team), of Harrison Finch (second team), ss Manuel Lopez (second team), ut Adam Taylor (honorable mention), of Nathan Burke (sportsmanship). EARLHAM — dh Andrew Bradley (first team), 3b Devin Basley (second team), 2b Christian Lancianese (second team), of Nathan Lancianese (second team), rhp Aidan Talerek (second team), of Cameron McCabe (honorable mention), c Easton Embry (sportsmanship). ANDERSON— 1b Tyler Smitherman (first team), rhp Evan Doan (second team), lhp Kasey Henderson (second team), rhp Logan Nickel (second team), ss Justin Reed (second team), of Grahm Reedy (second team), of Jake Stank (newcomer of the year, second team), mif T.J. Price (honorable mention), c Tyler Young (sportsmanship). HANOVER — of Andrew Littlefield (first team), c Charlie Burton (second team), 1b Alex Christie (second team), rhp Charlie Joyce (second team), of Eric Roudebush (honorable mention), 3b/1b Jacob Dupps (sportsmanship). MANCHESTER— lhp Carter Hooks (first team), ut Rocco Hanes (second team), dh/ut Harrison Pittsford (second team), rhp/if Zach White (honorable mention, sportsmanship).
Michigan Intercollegiate: TRINE— rhp Josh Hoogewerf (second team), of Brenden Warner (second team).
North Coast: DEPAUW— 1b Kyle Callahan (first team), of Nick Nelson (first team), lhp Michael Vallone (first team), 2b Cameron Macon (second team), ss Evan Barnes (honorable mention), 3b Brian May (honorable mention), of/ut Danny Glimco (honorable mention). WABASH — 2b Austin Simmers (first team).

NAIA
Chicagoland: Calumet of St. Joseph — dh Bubba Davenport (second team), of Gabriel Quinones (second team). INDIANA UNIVERSITY SOUTH BEND— 2b Jake Vanderwoude (first team), c Kole Miller (second team).
Crossroads: TAYLOR — c/of T.J. Bass (player of year, first team), rhp Luke Shively (pitcher of the year, first team), rhp/of Kaleb Kolpein (newcomer of the year, second team), rhp Noah Huseman (first team), if Nick Rusche (first team, gold glove), of Conner Crawford (second team), 1b Kade VanderMolen (gold glove). INDIANA WESLEYAN — if Denver Blinn (first team), c Bryce Ginder (first team), if Lucas Goodin (first team), rhp Hunter Hoffman (first team), ut Evan Salmon (first team, gold glove), c Colby Jenkins (gold glove). HUNTINGTON — 3b Daniel Lichty (first team, gold glove), of/rhp Ian McCutcheon (first team), mif Satchell Wilson (second team). MARIAN — if Matteo Porcellato (first team), 1b Bryce Davenport (second team), of J.J. Rivera (second team, gold glove), Dion Wintjes (gold glove). SAINT FRANCIS — of-dh David Miller (first team), if/of/c Alec Brunson (gold glove). BETHEL— rhp Frank Plesac (first team), c Dominic Densler (second team), if/rhp Jeremy Wiersema (second team), if/rhp Ty Mickiewicz (gold glove). GRACE — rhp Evan Etchison (second team), rhp Hunter Schumacher (second team). GOSHEN — of Jenner Rodammer (second team, gold glove)
River States: INDIANA UNIVERSITY SOUTHEAST — 3b Trevor Campbell (player of the year, first team, gold glove), lhp Hunter Kloke (pitcher of the year, first team), hc Ben Reel (coach of the year), c Brody Tanksley (first team, gold glove), 2b Clay Woeste (first team, gold glove), of Marco Romero (first team, gold glove), rhp Lane Oesterling (second team), of Derek Wagner (second team), ut Brandon Boxer (second team), if Daunte DeCello (gold glove, Champions of Character). INDIANA UNIVERSITY KOKOMO — lhp Owen Callaghan (first team), of Patrick Mills (first team), lhp J.T. Holton (second team), 1b Noah Hurlock (second team), ss Riley Garczynski (second team), of Jack Leverenz (second team), dh Jared Heard (second team), if Matt Iacobucci (Champions of Character). OAKLAND CITY — ss Chandler Dunn (first team), of Noah Baugher (second team), if Austin Morris (Champions of Character).
Wolverine-Hoosier: INDIANA TECH — rhp Hayes Stutsman (first team), c Manuel Ascanio (second team), of Ashtin Moxey (second team), ut Trevor Patterson (gold glove), ss Jayden Reed (gold glove, second team), 2b Mike Snyder (second team), if Michael Oliger (Champions of Character).

Junior College
Michigan Community College: MARIAN’S ANCILLA — if Rylan Huntley (first team), if Josh Ledgard (honorable mention).
Mid-West: Vincennes — ss Peyton Lane (second team), ut Colton Evans (second team).

INDIANA COLLEGE BASEBALL
Records Through May 29
NCAA D-I
Ball State 40-19 (32-7 MAC)
Notre Dame 35-14 (16-11 ACC)
Evansville 32-24 (14-6 MVC)
Purdue 29-21 (9-12 Big Ten)
Indiana State 26-22-1 (10-10-1 MVC)
Indiana 27-32 (10-14 Big Ten)
Butler 20-35-1 (4-16-1 Big East)
Purdue Fort Wayne 18-36 (13-15 Horizon)
Valparaiso 16-32 (5-15 MVC)

NCAA D-II
Southern Indiana 21-28 (10-14 GLVC)
Indianapolis 21-31 (11-13 GLVC)
Purdue Northwest 18-21 (7-17 GLIAC)

NCAA D-III
Franklin 29-14 (13-5 HCAC)
Rose-Hulman 28-13 (12-6 HCAC)
Earlham 26-13 (12-6 HCAC)
DePauw 22-17 (12-6 NCAC)
Wabash 20-19 (4-14 NCAC)
Anderson 20-21 (11-7 HCAC)
Hanover 16-22 (10-8 HCAC)
Trine 14-23 (9-12 MIAA)
Manchester 10-27 (6-12 HCAC)

NAIA
Taylor 41-18 (26-10 CL)
Indiana University Southeast 40-15 (20-4 RSC)
Indiana Tech 32-21 (13-7 WHAC)
Indiana Wesleyan 31-23 (23-13 CL)
Oakland City 31-23 (11-11 RSC)
Huntington 27-23 (21-15 CL)
Marian 27-27 (17-19 CL)
Saint Francis 27-28 (15-21 CL)
Indiana University-Kokomo 26-22 (16-7 RSC)
Bethel 25-29 (19-17 CL)
Grace 17-33 (10-26 CL)
Calumet of Saint Joseph 16-32 (11-18 CCAC)
Indiana University South Bend 16-32-1 (9-20-1 CCAC)
Goshen 11-39 (6-30 CL)

Junior College
Vincennes 25-32 (15-19 MWAC)
Ivy Tech Northeast 16-19
Marian’s Ancilla 8-40 (6-22 MCCAA)

Week of May 23-29
NCAA D-I
Tuesday, May 24
Atlantic Coast Conference Tournament
Pittsburgh 12, Georgia Tech 6
North Carolina State 11, Wake Forest 8
North Carolina 9, Clemson 2

Missouri Valley Conference Tournament
Missouri State 9, Illinois State 4

Wednesday, May 25
Atlantic Coast Conference Tournament
Pittsburgh 6, Louisville 5
Florida State 13, Virginia 3
North Carolina State 9, Miami 6

Horizon League Tournament
Youngstown State 6, Purdue Fort Wayne 0
Northern Kentucky 3, Illinois-Chicago 2

Mid-American Conference Tournament
Central Michigan 11, Toledo 10

Missouri Valley Conference Tournament
Indiana State 8, Valparaiso 0
Missouri State 5, Southern Illinois 1
Evansville 9, Indiana State 1

Thursday, May 26
Atlantic Coast Conference Tournament
Georgia Tech 9, Louisville 4
Notre Dame 5, Florida State 3
Virginia Tech 18, Clemson 6

Big Ten Conference Tournament
Penn State 5, Iowa 2
Rutgers 10, Purdue 3
Maryland 6, Indiana 5
Michigan 7, Illinois 5

Horizon League Tournament
Wright State 18, Northern Kentucky 4
Oakland 2, Youngstown State 0

Mid-American Conference Tournament
Ball State 6, Ohio 4

Missouri Valley Conference Tournament
Dallas Baptist 4, Bradley 3

Friday, May 27
Atlantic Coast Conference Tournament
Notre Dame 3, Virginia 0
Wake Forest 16, Miami 3
North Carolina 10, Virginia Tech 0

Big Ten Conference Tournament
Iowa 5, Purdue 4
Rutgers 5, Penn State 4
Indiana 8, Illinois 1
Michigan 15, Maryland 8

Horizon League Tournament
Youngstown State 11, Northern Kentucky 7
Wright State 14, Oakland 3
Oakland 4, Youngstown State 2

Mid-American Conference Tournament
Toledo 13, Ohio 5
Ball State 9, Central Michigan 7

Missouri Valley Conference Tournament
Southern Illinois 8, Indiana State 2
Missouri State 19, Bradley 3
Evansville 21, Dallas Baptist 2

Saturday, May 28
Atlantic Coast Conference Tournament
North Carolina 7, Notre Dame 2
North Carolina State 8, Pittsburgh 3

Big Ten Conference Tournament
Iowa 11, Penn State 3
Indiana 6, Maryland 4 (11 inn.)
Iowa 7, Michigan 3
Rutgers 14, Indiana 2

Horizon League
Championship
Wright State 24, Oakland 0

Mid-American Conference Tournament
Central Michigan 10, Toledo 7
Central Michigan 12, Ball State 3

Missouri Valley Conference Tournament
Southern Illinois 7, Dallas Baptist 5
Missouri State 7, Evansville 6
Southern Illinois 8, Evansville 5

Sunday, May 29
Atlantic Coast Conference Tournament
Championship
North Carolina 9, North Carolina State 5

Big Ten Conference Tournament
Michigan 13, Iowa 1
Championship
Michigan 10, Rutgers 4

Mid-American Conference Tournament
Championship
Central Michigan 11, Ball State 7

Missouri Valley Conference Tournament
Southern Illinois 9, Missouri State 6
Championship
Missouri State 13, Southern Illinois 3

Indiana Tech taking down No. 1 Southeastern among week’s highlights

By STEVE KRAH
http://www.IndianaRBI.com

Indiana Tech bested NAIA No. 1 Southeastern (Fla.) 11-8 Thursday, March 10, ending the Fire’s season-opening 26-game college baseball win streak.
The Warriors took a 8-3 lead after four innings and held on for the victory. The contest played in Lakeland, Fla., featured seven home runs, including those by Tech’s Tristan Osika, Ashtin Moxey and Jayden Reed.
Other highlights from around the state for the week of March 7-13 include Taylor right-hander/Mishawaka High School graduate Luke Shivey pitching a one-hitter with 12 strikeouts and one walk in nine innings against visiting NAIA foe Huntington March 10.
The Foresters’ lone hit was a one-hit single by Langston Ginder (Fort Wayne Carroll) in the seventh inning. Shively threw 116 pitches in the 6-0 win in Game 1 of a doubleheader.
NAIA Oakland City beat No. 25 Point Park 8-6 in Game 3 of a series played at the Mighty Oaks’ Pinnick Field.
OCU scored two runs in the seventh inning and held on to top the Pioneers. Alec Pruitt plated four runs for Oakland City.
The Pride of Purdue Northwest (8-1) has roared out to quite a start in 2022. The NAIA club enjoyed 5-0 week, beating Minot State three times and Upper Iowa twice at Dowling Park in Hammond.
Lake Central graduate Ray Hilbrich (.467) as well as Luke Montgomery (.346) are PNW’s top hitters. Joe Sullivan (2-0, 1.04) and Mishawaka alum Sam Shively (2-0, 3.46) are among the leading pitchers.
NAIA Indiana University Kokomo (12-7) finds itself at 6-0 in the River States Conference.
NCAA Division I Purdue (14-0) keeps adding to its best-ever start. With a 2-0 series against Bellarmine, the Boilermakers upped their stolen base mark to 44-of-51. Curtis Washington Jr. (9-of-9) and Mike Bolton Jr. (9-of-12) lead the club.
Left-hander/McCutcheon graduate Jackson Smeltz (4-0, 2.11, 38 K’s, 7 BB, 21 1/3 IP) has been super on the mound for the nation’s last unbeaten D-I team.
Evansville (6-10) swept three games at Top 20-ranked Tulane. Starters Shane Gray, Nick Smith (Boonville) and Shane Harris (North Posey) picked up victories for the Purple Aces.
Notre Dame (11-1) won its first two Atlantic Coast Conference games at No. 17 North Carolina. The Irish carry a 1.71 team earned run average — among the D-I’s best.
Right-hander Sam Klein (Bloomington North) picked up his third and fourth saves of the season as D-I Ball State swept a March 13 Mid-American Conference doubleheader from Eastern Michigan.
Mitchell Spencer, Rex Stills (Wheeler) and Jacob Myer combined to hold Saint Louis to five hits in D-I Purdue Fort Wayne’s 4-1 win in Game 2 of a three-game series on the Billikens’ field.
With two wins against Principia, NCAA Division III Earlham moved to 7-1. Christian Lancianese (.482), Leo graduate Easton Embry (.462), Cameron McCabe (.448) and Andrew Bradley (.429) are the top hitters for the Quakers.
Franklin (8-3) beat Alma four times. Munster alum Logan Demkovich (.568) paces Grizzlies hitters on the season.
Including March 6 games, D-III Wabash (7-2) went 5-2 in Tucson, Ariz. The Little Giants are led offensively by Highland graduate A.J. Reid (.500) and Warsaw alum Liam Patton (.424). Tavic Simmons (Carmel) is 2-0 on the bump.
D-III Trine (5-6) went 4-5 in Florida. Avery Fulford (.400), Jack Kletzly (.400) and Brenden Warner (.364) guide the Thunder in hitting and New Prairie alum Noah Bretin (1-0, 1.50) in pitching.
D-III Manchester scored 30 runs in a doubleheader sweep at Berea. Griffin Garwood (Mt. Vernon of Fortville) and Aidan Stevens (Rensselaer Central) drove in five runs each and and Zach White (Logansport) scored six for the Spartans (2-7).

INDIANA COLLEGE BASEBALL
Records Through March 13
NCAA D-I
Purdue 14-0 (0-0 Big Ten)
Notre Dame 11-1 (2-0 ACC)
Indiana State 7-6 (0-0 MVC)
Valparaiso 5-6 (0-0 MVC)
Butler 7-7 (0-0 Big East)
Ball State 7-7 (2-0 MAC)
Evansville 6-9 (0-0 MVC)
Indiana 6-9 (0-0 Big Ten)
Purdue Fort Wayne 1-14 (0-0 Horizon)

NCAA D-II
Purdue Northwest 8-1 (0-0 GLIAC)
Southern Indiana 7-5 (0-0 GLVC)
Indianapolis 5-7 (0-0 GLVC)

NCAA D-III
Franklin 8-3 (0-0 HCAC)
Earlham 7-1 (0-0 HCAC)
Wabash 7-2 (0-0 NCAC)
Trine 5-6 (0-0 MIAA)
Anderson 5-7 (0-0 HCAC)
DePauw 4-4 (0-0 NCAC)
Rose-Hulman 3-3 (0-0 HCAC)
Manchester 2-7 (0-0 HCAC)
Hanover 2-7 (0-0 HCAC)

NAIA
Saint Francis 14-6 (4-2 CL)
Taylor 14-8 (4-2 CL)
Oakland City 14-8 (3-3 RSC)
Indiana University-Kokomo 12-7 (6-0 RSC)
Indiana University Southeast 11-7 (3-0 RSC)
Indiana Tech 9-9 (0-0 WHAC)
Grace 9-10 (3-3 CL)
Marian 9-11 (1-5 CL)
Bethel 9-13 (3-3 CL)
Indiana Wesleyan 7-11 (3-3 CL)
Indiana University South Bend 6-10 (0-0 CCAC)
Huntington 5-9 (3-3 CL)
Calumet of Saint Joseph 5-12 (0-0 CCAC)
Goshen 4-12 (1-5 CL)

Junior College
Vincennes 6-9 (0-0 MWAC)
Ivy Tech Northeast 4-3 (0-0 NJCAA XII)
Marian’s Ancilla 3-13 (0-0 MCCAA)

Week of March 7-13
NCAA D-I
Tuesday, March 8
North Florida 12, Butler 6
Indiana 7, Cincinnati 0
Notre Dame 11, Elon 3

Wednesday, March 9
Belmont 7, Evansville 4
Indiana 12, Purdue Fort Wayne 2

Thursday, March 10
Wright State 6, Indiana State 3
Purdue 8, Bellarmine 4
Saint Louis 5, Purdue Fort Wayne 2

Friday, March 11
Troy 2, Indiana 1
Indiana State 6, Wright State 2
Notre Dame 8, North Carolina State 4 (12 inn.)

Saturday, March 12
Evansville 5, Tulane 3
Evansville 5, Tulane 1
Southeast Missouri 9, Valparaiso 1
Southeast Missouri 16, Valparaiso 6

Sunday, March 13
Ball State 2, Eastern Michigan vs. Ball State 1
Ball State 6, Eastern Michigan 4
Butler 8, Western Illinois 5
Butler 9, Western Illinois 5
Evansville 15, Tulane 1
Troy 6, Indiana 4
Troy 7, Indiana 4
Wright State 11, Indiana State 10
Notre Dame 11, North Carolina State 4
Purdue 7, Bellarmine 4
Purdue Fort Wayne 4, Saint Louis 1
Saint Louis 5, Purdue Fort Wayne 2
Southeast Missouri 10, Valparaiso 8

NCAA D-II
Tuesday, March 8
Purdue Northwest 15, Minot State 13
Southern Indiana 6, West Florida 1
West Florida 1, Southern Indiana 0

Wednesday, March 9
Purdue Northwest 3, Minot State 2
Purdue Northwest 3, Minot State 1

Sunday, March 13
Lake Erie vs. Indianapolis
Lake Erie vs. Indianapolis
Upper Iowa vs. Purdue Northwest
Upper Iowa vs. Purdue Northwest
Davenport 12, Southern Indiana 4

NCAA D-III
Monday, March 7
Dominican (Ill.) 9, Trine 7
Wabash 7, Wheaton 6

Tuesday, March 8
King’s (Pa.) 12, Trine 1
Wabash 15, Northland 1

Wednesday, March 9
Earlham 21, Principia 4
Earlham 10, Principia 0
Spalding 9, Hanover 1
Trine 16, Vassar 6

Thursday, March 10
Wilmington 11, Franklin 4
Trine 7, Fontbonne 5
Wabash 3, Bemidji State 2

Friday, March 11
Westfield State 10, Anderson 5
Anderson 12, Westfield State 0
Franklin 6, Alma 2
Franklin 15, Alma 7
Manchester 16, Berea 5
Manchester vs. Berea
Trine 3, Mt. St. Joseph 2
Mt. St. Joseph 15, Trine 1
Wabash 12, Bethany Lutheran 4
Buena Vista 11, Wabash 5

Sunday, March 13
Amherst 13, Anderson 0
Farmingdale State 10, Anderson 0
DePauw vs. Hanover
DePauw vs. Hanover
Franklin 11, Alma 9
Franklin 12, Alma 2

NAIA
Monday, March 7
Grand View 12, Calumet of St. Joseph 5
Siena Heights 9, Calumet of St. Joseph 7
Southeastern 13, Indiana Tech 7
IU Kokomo 6, Georgetown (Ky.) 5

Tuesday, March 8
St. Thomas (Fla). 17, Indiana Tech 2
St. Thomas (Fla.) 7, Indiana Tech 1
Madonna 5, IU Kokomo 4
Northwestern (Iowa) 16, IU South Bend 3
Lindsey Wilson 10, Oakland City 7
Taylor 9, Defiance 2

Wednesday, March 9
Thomas (Ga.) 8, IU South Bend 7 (10 inn.)

Thursday, March 10
Bethel 11, Indiana Wesleyan 0
Bethel 7, Indiana Wesleyan 3
Concordia (Neb.) 10, Calumet of St. Joseph 5
Calumet of St. Joseph 5, Siena Heights 2
Spring Arbor 6, Grace 4
Spring Arbor 4, Grace 2
Saint Francis 12, Goshen 6
Saint Francis 8, Goshen 0
Taylor 6, Huntington 0
Huntington 8, Taylor 7
Indiana Tech 9, Northwestern (Iowa) 2
Indiana Tech 11, Southeastern 8
IU Kokomo 12, Rio Grande 1
IU Southeast 3, Brescia 2
IU Southeast 12, Brescia 3
Mt Vernon Nazarene 6, Marian 2
Mt Vernon Nazarene 7, Marian 1
Point Park 6, Oakland City 4
Point Park 1, Oakland City 0

Friday, March 11
Lawrence Tech 11, Calumet of St. Joseph 5
Warner 14, Calumet of St. Joseph 1
IU Kokomo 12, Rio Grande 8
IU Kokomo 7, Rio Grande 1
IU Southeast 15, Brescia 2
Oakland City 8, Point Park 6

Saturday, March 12
Lawrence Tech 8, Calumet of St. Joseph 2
Indiana Tech 8, Thomas (Ga.) 4

Sunday, March 13
Indiana Tech 5, Thomas (Ga.) 2

Junior College
Tuesday, March 8
Ivy Tech Northeast 9, Anderson JV 8
Marian’s Ancilla 4, Hibbing 3

Wednesday, March 9
Hagerstown 10, Marian’s Ancilla 0
Vincennes 4, Volunteer State 1

Thursday, March 10
Kellogg 7, Ivy Tech Northeast 5